Merhaba ben Elif,

İlk şirketimi 25 yaşında kurdum. Ben de sizler gibi yapabileceğimin inancıyla ilk adımı attım ve elbette bir çok zorlukla karşılaştım. Yaşınız, tecrübeniz, gelir durumunuz, cinsiyetiniz ne olursa olsun, ilk işinizi kurduğunuzda herkesin başlangıç noktası aynı; herkes kendi işini yapmak konusunda tecrübesiz, kaygılı, meraklı, istekli ve inançlı… Kaderinizi belirleyecek olan bu koşullar değil, kendinize olan inancınız olacaktır.

  • 130’dan fazla eğitim içeriği
  • Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi onaylı sertifika

Değerli Referanslarımız

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam.

Gitex Technology Dubai Fuarındaki Röportajımız

Elif Pekçetin Kimdir?

Felix International markasıyla Dubai’de ve Amsterdam’da yerleşik firmaların kurucu ortağı olan Elif Pekçetin, 20 yılı aşkın süredir uluslararası ticaret danışmanlığı yapıyor. Pekçetin ayrıca İstanbul’da yerleşik Netfor Eğitim ve Dış Ticaret Danışmanlığı firmasının kurucusu ve yöneticisi.

Felix International’in yerleşik olduğu Dubai, Körfez ve Mena bölgelerinin ticaret merkezi; Amsterdam ise Avrupa’nın merkezinde, Pekçetin tüm bu lokasyon avantajları, sektör deneyimi ve güçlü networkü ile uluslararası ticarette fark yaratan danışmanlık hizmetleri veriyor. Şirketlerin uluslararası ticaretlerini bir üst seviyeye çıkarak, geleneksel ihracat yöntemlerinin ötesinde yeni iş modelleri geliştiriyor.

Elif Pekçetin, Felix International çatısı altında bulunan Dubai’de yerleşik Dives Consulting şirketi ile firmaların dış ticaretlerini Dubai’den 0 vergi avantajıyla yönetebilmeleri için şirket kurulumlarını yaparak, A’dan Z’ye firmaları yeni nesil ihracata hazırlıyor. Ayrıca iş ortaklarına sunduğu temsilcilik hizmetleri ile uluslararası stratejilerin geliştirilmesi ve şirketlerin ihracattaki büyük resmi görmeleri ve buna göre pozisyon almalarını sağlıyor.

Elif Pekçetin, eğitmen kimliğiyle de aktif bir isim. Kurucusu olduğu ihracateğitimi.com online platformunda şirketlerin dış ticaret mevzuatı konusunda eksikliklerini tespit ediyor ve verdiği eğitimlerle bu eksiklikleri karşılıyor.

Bugüne kadar 100’den fazla ülke ile 10’dan fazla sektörden ve farklı kültürlerden yüzlerce müşteri ile çalışan Pekçetin, uluslararası ticaretin dinamiklerine olan hakimiyetiyle katma değer yaratan iş birlikleri ve iş modelleri geliştiriyor.

Pekçetin’in eğitim ve danışmanlık projelerini yürüttüğü kuruluşlar arasında Türkiye’nin ihracatında önemli yeri olan Adana, Gebze, Ceyhan, Antalya Ticaret Odaları ile GİDEM ve KOSGEB gibi kilit iş dünyası yapılanmaları dikkat çekiyor.

Elif Pekçetin, profesyonel çalışmaları dışında yerleşik olduğu coğrafyanın ekosisteminde aktif toplumsal hizmetler içinde yer alıyor. Dubai Ticaret Odası İş Kadınları Konseyi, Pekçetin’in pek çok kadının iş hayatında iz bırakan aynı zamanda bir Türk kadını olarak Müslüman coğrafyada katma değer yaratan çalışmalarından bir tanesi. Ayrıca DEİK, BAE İş Konseyi, İstanbul Ticaret Odası, Amsterdam Ticaret Odası gibi oluşumlara üyelikleri bulunuyor.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümü ve İngiltere’de Oxford House College Business Management’da eğitimini tamamlayan Pekçetin evli ve bir kız çocuğu sahibi.