Diyarbakır Dış Ticaret Elemanı Yetiştirme Eğitim Programı

Tarih: 04.03.2013 / 08.03.2013
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Diyarbakır Batman Siirt Kalkınma Projesi kapsamında ve UNDP iş birliğiyle, Diyarbakır Organize Sanayi bölgesinde 5 gün boyunca 'Dış Ticaret Elemanı Yetiştirme Eğitim Programı' gerçekleştirilmiştir. Eğitimde, Türkiye ve dünya ihracat durumu, ihracat mevzuatı ve uygulamaları, ithalat ve gümrük işlemleri, dış ticarette kullanılan temel bilgiler ve bunlarla ilgili uygulamaları yer verilmiştir.

Ege Soğutma Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ESSİAD) Fuarlara Katılım Stratejileri ve İhracat Pazarlaması Eğitimleri

Tarih: 31.10.2012 / 01.11.2012
31.10.2012'de  Fuarlara Katılım Stratejileri ve 01.11.2012'de İhracat Pazarlaması eğitimleri, Dış Ticaret Uzmanı Elif ÜNAL tarafından ESSİAD'da gerçekleştirilmiştir. Eğitimlere yoğun ilgi gösterilmiştir ve eğitim sonrası tüm katılımcılara sertifikaları takdim edilmiştir.

Gebze Ticaret Odası (GTO) tarafından 3 yıldır uygulanan İhracata İlk Adım Programı'nın (İİAP) 4.Etabı

Tarih: 18.04.2012
Gebze Ticaret Odası (GTO) tarafından 3 yıldır uygulanan İhracata İlk Adım Projesi'nin (İİAP) 4. Etabı 18 Nisan 2012 tarihinde düzenlenen imza töreni ile başladı. GTO'da düzenlenen törene, 4. Etap'ta programda yer alan firma yetkilileri ve GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Genel Sekreter Mustafa Yaşar Sekin, NETFOR Genel Müdürü Elif Ünal ve danışmanlık alacak firma yetkilileri yer almıştır. Proje danışmanlığı almak isteyen GTO üyesi firmalara NETFOR tarafından 4 ay boyunca ihracata hazırlık üzerine danışmanlık hizmeti verilmiştir.

Gebze Ticaret Odası (GTO) tarafından uygulanan İhracata İlk Adım Programının (İİAP) 5.Etabı

Tarih: 27.08.2013
Gebze Ticaret Odası (GTO) tarafından uygulanan İhracata İlk Adım Projesi'nin (İİAP) 5. Etabı 27 Ağustos 2013 tarihinde düzenlenen imza töreni ile başladı. GTO'da düzenlenen törene, 5. Etap'ta programda yer alan firma yetkilileri ve GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Genel Sekreter Mustafa Yaşar Sekin, NETFOR Genel Müdürü Elif Pekçetin ve danışmanlık alacak firma yetkilileri yer almıştır. Proje danışmanlığı almak isteyen GTO üyesi firmalara NETFOR tarafından 4 ay boyunca ihracata hazırlık üzerine danışmanlık hizmeti verilmiştir.

İhracatta Karlı Satış İçin Uluslararası Pazarlama Stratejisi Geliştirme

Tarih: 27.02.2013
İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği'nin; Ekonomi Bakanlığı'nca desteklenen "Mobilya Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında, söz konusu sektörden projeye dahil olan firmalara yönelik olarak,  27.02.2013 tarihinde Bursa’da 'İhracatta Karlı Satış İçin Uluslararası Pazarlama Stratejisi Geliştirme' eğitimi NETFOR Genel Müdürü Elif ÜNAL tarafından gerçekleştirilmiştir.

Osmaniye Zeytin ve Zeytinyağı Pazarlaması Çalıştayı

Tarih: 14.03.2012
14 Mart 2012 tarihinde Osmaniye Valiliği Ahmet Cevdet Paşa Salonunda Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen "Zeytin ve Zeytinyağı Pazarlama Çalıştayı" Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş'tan gelen katılımcılar tarafından yoğun ilgi görmüştür. Açılış konuşmalarının ardından, TR63 Bölgesi Zeytincilik Sektör Raporu ve Fizibilite Araştırmasını hazırlayan, Uludağ Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sertaç GÖNENÇ'in sunumuyla başlayan çalıştayda, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Cem KÜÇÜKTEPEPINAR, Edremit Zeytincilik Üretim, Eğitim ve Gen Merkezi Müdürü Mehmet BALCI, NETFOR Danışmanlık Uluslar Arası Pazarlama Uzmanı Banu Elif ÜNAL, zeytin ve zeytinyağı işletmecisi Ali KÜRŞAT, Sedena Doğal Ürünler San. Ve Tic. Ltd. Şti. yetkilisi Erhan NAMLI ve Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi(UZZK) Yönetim Kurulu Üyesi Selim KANTARCI konuşmalarını gerçekleştirmişlerdir.