Bir sorunuz mu var?

İptal ve İade Koşulları

1.Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2.Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

3.Dijital ürünlerin herhangi bir fiziki teslimatı bulunmadığı için kargo gerekliliği de bulunmamaktadır.

4.Satın alınan her bir dijital eğitim, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının ödeme esnasında belirttiği e-posta adresine ve whatsapp numarasına, eğitim platformuna giriş bilgileri olarak gönderilir. Bu süre içinde e-posta ve whatsapp mesaj gönderimi sağlanmazsa, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

SATIN ALINAN DİJİTAL ÜRÜN VEYA HİZMETİN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:
5.Alıcı, satın aldığı dijital ürün veya hizmetin bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının dijital ürünü veya hizmeti teslim gerçekleştirme yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:
6.Dijital ürün erişimi sağlandıktan sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan dijital ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı’ya ödenmez ise, alıcının dijital ürüne erişimi sonlandırılır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:
7.Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve dijital ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün/hizmetin benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI
8.ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

Layer 1
Giriş Yap Kategoriler
Sohbete Başla
Merhaba;
Size nasıl yardımcı olabiliriz?