Elif Ünal Pekçetin

Merhaba ben Elif,

İlk şirketimi 25 yaşında kurdum. Ben de sizler gibi yapabileceğimin inancıyla ilk adımı attım ve elbette bir çok zorlukla karşılaştım. Yaşınız, tecrübeniz, gelir durumunuz, cinsiyetiniz ne olursa olsun, ilk işinizi kurduğunuzda herkesin başlangıç noktası aynı; herkes kendi işini yapmak konusunda tecrübesiz, kaygılı, meraklı, istekli ve inançlı… Kaderinizi belirleyecek olan bu koşullar değil, kendinize olan inancınız olacaktır.

Eğitimlerime ve danışmanlıklarıma aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz;

İhracat Eğitimi

E-Ticaret

Ticaretin Ruhu

Gitex Technology Dubai Fuarındaki Röportajımız

elif ünal pekçetin

Başarıları

GTO Teşekkür Belgesi
Haberler
Çetinkaya
Haberler
Haberler
Haberler
Adana Ticaret Odası
Doğaka Teşekkür Belgesi
Gebze Ticaret Odası
Haberler
Haberler
Haberler
Haberler
Adana Ticaret Odası
Adana Ticaret Odası
Haberler
Haberler
Haberler

Hakkımda

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümünden 1999 yılında mezun olan Elif Ünal PEKÇETİN Londra’da aldığı eğitimden sonra, çeşitli dış ticaret firmalarında farklı basamaklarda görev aldı. 2003 yılından bu yana, kurucusu ve yöneticisi olduğu Netfor firması üzerinden, firmalar, dernekler, ticaret odaları bünyelerinde ve Avrupa Birliği projelerinde danışmanlık ve eğitim vermektedir. Bunun yanı sıra halen yöneticisi olduğu Netfor üzerinden ekibiyle birlikte, Kobilerimizin uygulamada yaşadığı her türlü ticari sorunlara yönelik, eğitim, danışmanlık, satış, satın alma gibi anahtar hizmet sunmaktadır. Şu ana kadar, tekstil, ilaç, makine ve teçhizat, plastik ve plastik ürünleri, inşaat malzemeleri, otomotiv, gıda, teknoloji gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmanın ticari danışmanlığını üstlenmiş olup halen danışmanlık ve eğitim vermeye devam etmektedir. İhracata başlamak isteyen Kobilerin ihracata hazırlanarak, ihracat yapabilir düzeye ulaşmalarında birçok referansları bulunmaktadır. Sayısız verdiği açık eğitimlerle Türkiye genelinde 10.000’inin üzerinde kişiye ulaşmış ve bu kişilerin iş arama sürecinde, kariyerlerini farklı bir yönde değiştirmelerine ve dış ticaret yapmaya başlamalarına yardımcı olmuştur.

1999 yılından bu yana, yerli yabancı birçok uluslararası fuara katılmış olup, Amerika, Almanya, İtalya, Belçika, İsviçre, Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Romanya, Dubai, Bahreyn, Irak, Suriye, İngiltere, Kıbrıs, Yunanistan, Lübnan, Kuveyt, Mısır, Libya, Çin, Singapur, Hindistan, Pakistan, Cezayir, Fas, Tunus, Ürdün, Kazakistan, Gürcistan, Türkmenistan Güney Afrika, Fransa, Hollanda, İran, Suudi Arabistan, Tanzanya, Özbekistan gibi ülkelerle iş yapmış ve 50’den fazla ülkeye defalarca seyahatlerde bulunmuştur.
Bugüne kadar eğitim ve danışmanlık projelerini yürüttüğü kuruluşlar, Adana Ticaret Odası, Gebze Ticaret Odası, Ceyhan Ticaret Odası, Antalya Ticaret Odası, Gidem, Kosgeb gibi kuruluşlardır.

Halen, kurucusu olduğu ve Turkquality envanterinde olan Netfor firması üzerinden danışmanlık ve eğitim hizmetlerine devam etmektedir. Bunun yanısıra, Kobilerin ve yabancı firmaların da danışmanlığını yapmaktadır. Eşi ile birlikte Netfor’un Dubai Birleşik Arap Emirlikleri’nde Şubesi Dives Consulting (www.divesconsulting.com) ve genel ticaret faaliyetlerinde bulunan Felix International DWC LLC (www.felixinternational.ae) firmalarını kurmuştur. Yine aynı şekilde 2017 yılında da Felix International B.V. Amsterdam’da kurmuştur. Halen Holding, Kobi ve Uluslararası Firmalar’a eşiyle birlikte danışmanlık ve eğitim vermektedir.

İthalat İhracat İşlemleri Başvuru Kitabı adlı kitabının yazarıdır.

Evli ve bir kız çocuğu annesidir. Daha çok Dubai/BAE olmak üzere, İstanbul, Dubai, Amsterdam’da yaşamaktadır.